بهمن, 1398 بدون نظر اخبار فریدونشهر
بی احتیاطی در روستای چقا شهرستان فریدونشهر جان سه نفر را گرفت…

بنابر گزارش مسئول آتش نشانی شهرداری فریدونشهر با اطلاع دادگستری شهرستان فریدونشهر جهت کارشناسی و گزارش علت حادثه به محل اعزام شدیم . متاسفانه در یکی از منازل روستای چقا ۵ نفر از اعضای خانواده دچار گاز گرفتگی شدید شده بودند که متاسفانه سه نفر جان خود را از دست داده و دو نفر به بیمارستان اعزام شده اند که حال این دو نفر نیز نامساعد گزارش شده است .
بنابر گزارش مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فریدونشهر علت حادثه نشت گاز مونواکسید کربن از لوله بخاری که به صورت غیر استانداردنصب شده است به خانه سرایت کرده و موجب مسمومیت اعضای این خانواده شده است .
رحیمی به شهروندان توصیه کرد: هنگام نصب سیستم های گرمایشی از اتصالات استاندارد استفاده کنند و از مسدود نبودن مسیر دودکش ها اطمینان حاصل نمایند .
در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر واطلاعات دقیقتر شهروندان میتوانند به صورت شبانه روزی با شماره ۱۲۵ تماس حاصل نمایند تا کارشناسان آتش نشانی راهنمایی های لازم را انجام‌دهند .

گاز مونوکسیدکربن بی‌رنگ و بی‌بو بوده که بر اثر احتراق ناقص سوخت هنگام روشن بودن وسایل گازی ازجمله بخاری، آبگرمکن، شومینه و اجاق‌گاز تولید شده و به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) و بسته بودن محیط، ایجاد مسمومیت می‌کند.

سردرد مبهم، ضعف عضلانی و سرگیجه،حالت تهوع و استفراغ، تنگی نفس، گیجی و خواب آلودگی، تاری دید و تشنج ازجمله علایم مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن است.👨‍🚒🚒🚒🚒

گزارش خبر :روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فریدونشهر …

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *