شرح وظايف رئيس اداره امور عمراني

اجراي دقيق آيين نامه ها، دستورالعمل ها، بخشنامه ها و ضوابط مربوطه.
نظارت بر اجراي كليه فعاليت هاي عمراني و بهسازي معابر، پارك ها، مستحدثات و … در محدوده منطقه.
نظارت و اجراي پياده رو سازي و تعمير و مرمت پياده روهاي معابر عمومي در محدوده منطقه.
نظارت بر ديواركشي زمينهاي باير موجود در منطقه با رعايت قوانين و مقرات جاري .
بررسي و امضاء صورت وضعيت هاي پيمانكاران برابر قوانين و مقررات .
پيگيري ساير پروژه هاي عمراني پيش بيني شده در محدوده منطقه.
اهتمام به تعمير و نگهداري ابنيه و تأسيسات پل هاي عابر پياده، پلهاي همسطح و غير همسطح، جداول، رفوژها، ساختمان ها و مستحدثات در محدوده منطقه.
نظارت بر احداث كليه طرح هاي ترافيكي و تسهيلات عبور و مرور در محدوده منطقه.
انجام ساير امور محوله از سوي مقام مافوق در چهارچوب وظايف.
با توجه به تعاریف شرح وظایف واحد عمرانی شهرداری اکنون به عملکرد این واحد در دو ساله خواهیم پرداخت.

عملکرد واحد عمرانی شهرداری در سال ۱۳۹۸…

مهندس محمد لاچینانی کارشناس عمران ومسئول واحد عمرانی و سرمایه گزاری شهرداری فریدونشهر…
 ایشان در  گزارش عملکرد واحد عمرانی آن را به  بخشهای مختلف تقسیم کرده است ، وما هم برای دریافت نتیجه بهتر این گزارش را در چند قسمت خدمت شهروندان گرامی ارائه خواهیم کرد .

 

بخش اول 📝

با عنایت به بودجه ۷۷ میلیارد ریالی مصوب شده  شهرداری فریدونشهردر سال ۹۸ مقدار ۴۰ در صد بودجه به بخش،عمران اختصاص یافت ، بر این اساس جلسات متعددی با کارشناسان شهرداری و اعضاء محترم شورای اسلامی گرفته شد و  اولویتهایی برای اجرای پروژه در سال ۹۸ تعیین گردید .
از آنجایی که اساس اصلی وظایف و قوانین شهرداری به چشم انداز آینده شهر فریدونشهر و مسیر توسعه آن به واسطه پتانسیل های موجود و سیاست های تبیین شده و همچنین طرح های فرادستی و استانی در راستای توسعه گردشگری تعریف گردیده است ، لذا پروژه های شهرداری در راستای رفع کمبود ها و زیر ساختهای مربوطه تعریف گردیده است که می توان به آنها اشاره نمود .
✏️بهسازی پارک سراب …
با توجه به اینکه پارک سراب یکی از جاذبه های دیدنی شهرستان فریدونشهر معرفی شده است و تنها پارکی است که هر ساله پذیرای تعداد کثیری از گردشگران است در طرح اولویتهای شهرداری در سال جاری قرار گرفت که برای اجرای پروژه های زیر  مبلغ ۹/۵میلیارد ریال هزینه گردیده است.

 

گزارش عملکرد واحد عمرانی شهرداری فریدونشهر…

بخش،دوم🌹

📝بهسازی پیاده رو ها و جداول سطح شهر…

 

🖊مهندس لاچینانی در ادامه گزارش عملکرد  واحد عمرانی در خصوص اصلاح هندسی و استاندارد سازی پیاده رو ها در سطح شهر و محلات مختلف با توجه شرایط اقلیمی خاص این مناطق گفت :
 پیاده رو‌های استاندارد که قابلیت پیاده روی مطمئن برای شهروندان را داشته باشند، می‌تواند موجب ایجاد بسیاری از تعاملات مثبت بین شهروندان شوند.
ایشان  با بیان اینکه تامین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور از معابر یکی از مهمترین وظایف شهرداری‌ها محسوب می‌شود، ادامه داد: بهسازی و استاندارد سازی پیاده رو‌ها در راستای حفظ امنیت و آرامش شهروندان بخصوص معلولان، جانبازان، سالمندان و نابینایان انجام می‌شود و به همین دلیل بازسازی و ساخت پیاده رو‌ها از جمله فعالیت‌های مستمر در دستور کار شهرداری از سال ۹۴ تا کنون بوده است .
مهندس لاچینانی  وسعت پیاده رو سازی را از سال ۹۴ تا کنون را  20000 متر مربع با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: پیاده رو سازی از جمله پروژه ‌هایی است که عملیات عمرانی آن در قالب خاک برداری، زیرسازی(بلوکاژ ریزی، تسطیح و رگلاژ و…)، جدول گذاری، مناسب سازی فضای باغچه‌های طول پیاده رو و دور چینی درختان به صورت منفرد و نواری، بلوک فرش و سنگ فرش اجراءمی‌شود.
شرایط اقلیمی خاص و جغرافیایی ویژه این منطقه کار را بسیار مشکل کرده به طوری که دمای هوا تا ۳۰ درجه زیر صفر هم می رسد و باید از مصالح مرغوب و خاص این مناطق استفاده کرد . فصل کاری کم که حد اکثر تا ۷ ماه هست نیز از مشکلات دیگر انجام پروژه ها است ،
شهرداری فریدونشهر از سال ۹۴ به صورت مستمر بودجه را برای بهسازی و اصلاح معابر در بودجه های سالانه خود اختصاص داده که قریب به ۶۰ در صد از پیاده رو ها اصلی شهر تا کنون اصلاح گردیده است .لذاهمزمان با اجرای طرح پیاده رو سازی، نهرسازی و نیز باغچه سازی و لوله گذاری آب خام جهت افزایش سرانه فضای سبز و آبیاری مکانیزه در حاشیه معابر صورت پذیرفته است.
ایشان در پایان از طرف شهرداری  از صبر و شکیبایی شهروندان به خصوص مغازه دارانی که با مجموعه شهرداری در طول زمان اجرای پروژه های فنی و عمرانی همکاری می نمایند، مراتب تقدیر و تشکر بعمل آورد.

بخش سوم ..(پایانی)

عملکرد واحد عمرانی شهرداری …

مهندس لاچینانی در گزارش پایانی خود در خصوص جمع آوری و دفع آبهای سطحی و برخی از،پروژه های انجام شده گفت :
شهرها به عنوان اراضي كه داراي سطوح وسيعي از اراضي غيرقابل نفوذ و يا كم نفوذ شامل كاربريهاي مختلف بوده كه داراي توان استحصال قابل توجه نزولات جوي ميباشد. طراحي شبكه هاي هدايت، جمع آوري و دفع آبهاي سطحي شهرها مي تواند با رويكرد جمع اوري آبهاي سطحي ناشي از نزولات جوي به منظور هدایت آبهای سطحی بخصوص در مناطق پر بارش كشور صورت گيرد. شهر فریدونشهرواقع در غربی ترین نقطه استان اصفهان در منطقه کوهستانی و پر بارش واقع و داراي متوسط بارندگي سالانه نزدیک ۷۰۰ ميليمتر در سال است.
با توجه به کمبود بارشها در سالهای اخیر و تخلیه حفره های زیر زمینی اهمیت هدایت روان آبها را بیشتر می کند . شهرداری فریدونشهر در سالهای اخیر با انجام طرح های مطالعاتی دقیق اقداماتی را در این خصوص انجام داده است ۰
از جمله پروژه هایی که هر ساله شهرداری در دستور کار خود دارد میتوان به انجام پروژه هایی نظیر اجرای جداول ،کانیو ، زهکشی روان آبها ، بهسازی مسیل سیلابها و تخلیه پلها و.. را اشاره کرد  .
در ادامه گزارش مهندس لاچینانی به مهمترین پروژه های انجام شده اشاره کرد که عبارتند از :
🖌تعمیرات و نوسازی پمپ بنزین شهرداری (تعویض مخازن ،نوسازی و دفع آبهای سطحی ، اصلاح تاسیسات و لوله کشی) ۹۰۰ متر  مربع
🖌ادامه بهسازی فضای سبز جنب مسجد سید
🖌احداث قبور و بهسازی گلستان شهدا
🖌تعریض و اصلاح هندسی معبر ورودی شهر ۴۰۰ متر مربع
🖌ساماندهی مسیل دفع آبهای سطحی ۱۴۰۰ متر مربع
🖌جدول بندی و اجرای کانیو در مسیر معابر ۲۰۰۰ متر مربع
🖌طراحی میادین ،پارکهای سراب ،کلبیس کوب، تتشویلی ۲۵ هکتار
🖌بهسازی میدان الله اکبر
🖌بهسازی ساختمان ترمینال مرکزی شهر ( اجرای سقف کاذب،اصلاح سقف شیروانی،  بهسازی ، تعویض درب و پنجره و تعمیرات داخلی ساختمان )
🖌اصلاح نواقص کشتارگاه ( احداث اتاق پیش سرد و نصب تجهیزات ذبح کشتار دام سنگین)
🖌اصلاح و بهسازی روژ بلوار بسیج ،شهید مفتح و معابر پارک سراب
در پایان از مشارکت و همکاری همه شهروندان در اجرای پروژه ها تشکر می کنیم و امیدواریم این روند در سالهای آتی و در جهت ایجاد شهری زیبا و آباد ادامه داشته باشد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *