آذر, 1398 بدون نظر گردشگری

 

هیجان در پیست اسکی فریدونشهر

پیست اسکی فریدونشهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان، مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران است.
از آنجا که شهرستان فریدونشهر کوهستانی است، دارای ارتفاعی بیش از ۲۵۰۰ متر و متوسط بارندگی ۶۰۰ میلی متر در سال است که گاهی ۱۱۰ روز در طول سال یخبندان دارد. نوع بارش در این شهرستان و توابع‌اش عموما برف است. گاهی ارتفاع برف در این منطقه به سه متر می‌رسد.
برای همین یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای اسکی و انجام ورزش‌های زمستانی است.

زمان بازدید از پیست اسکی فریدونشهر

زمان بازدید از پیست اسکی فریدونشهر که در ارتفاعات موسوم به گردنه روستای چغیورت استقرار یافته‌ است، از پاییز تا اواخر فروردین ماه است. علاوه بر تجهیزات مجهز اسکی سواری، وجود تیوب برای استفاده بازدیدکنندگان می‌تواند خطر ساز باشد.
آدرس پیست اسکی فریدونشهر در ۶ کیلومتری غرب شهر فریدونشهر واقع در ارتفاعات موسوم به گردنه روستای چغیورت است.
یکی از نکته‌های خوب این مجموعه تفریحی وجود کامل امکانات مجهز اسکی و تلیه سیژ و غیره است. برای کرایه تجهیزات اسکی شما هزینه‌ای 50 هزار تومانی باید در نظر بگیرید و برای یک ساعت آموزش دیدن توسط مدرسین نیز هزینه‌ای 30 هزار تومانی را باید به هزینه‌های سفرتان اضافه کنید. هرچند می‌توانید با کرایه 10 الی 20 هزار تومانی تیوب ارزان تر تفریح کنید اما باید خطرات بسیار زیاد آن را نیز مد نظر قرار دهید.

امکانات رفاهی و درمانی

پیست اسکی فریدونشهر دارای امکانات رفاهی نیز هست و  می‌توان به اقامتگاه ویژه ورزشکاران با داشتن چهار سویت و یک سالن مجهز به سیستم گرمایش و سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه و یک بالابر ویژه اسکی بازان حرفه‌ای با طول ۹۸۰ متر اشاره کرد. علاوه بر آن این مجموعه دارای امکانات درمانی نیز هست. این امکانات خیال خانواده‌ها و اسکی‌ بازان را برای استفاده از پیست اسکی فریدونشهر راحت می‌کند.

 

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *