پیام حسینی شهردار فریدونشهر در خصوص تبریک روز جهانی کودک

شهریور, 1394 بدون نظر مناسبت های روز

پیام حسینی شهردار فریدونشهر در خصوص تبریک روز جهانی کودک …

بسم الله الرحمن الرحیم

کودکان آیینه ی تمام نمای هستی و فصل روشنِ زلالی و مهربانی هستند.

به راستی که نشان خدا را در هر کودک به وضوح می توان یافت. صفای دل کودکان اندوه از باطن بزرگترها می زداید و شادی بازی هایشان غم را از رخسار انسان پاک می کند. کودکان همواره نیازمند حمایت خانواده و مسؤولین بوده و شکل گیری شخصیت فردی و اجتماعی آنان ارتباط تنگاتنگ با برنامه های حمایتی و تربیتی دارد و نامگذاری روزی به نام روز جهانی کودک، مسؤولیت خطیر همگان را برای بهره مندی همه ی کودکان از حقوق فطری و انسانی خود، بیش از پیش نمایان می کند.
ایشان افزودند توجه به آموزش بخصوص در سنین کودکی و پیش دبستانی از اهمیت زیادی برخوردار است.
کودک در این دوره آمادگی بسیاری برای دریافت و اثر پذیری دارد و دریافت‌های او به‌صورت عمیق و جدی در ذهن و روانش باقی می‌ماند و از آنجا که کودک بیشتر وقت مفید خود را در خانواده و مدرسه می‌گذراند ضرورت دارد که خانواده و مدرسه اطلاعات مفیدی را در ارتباط با مسایل روانی و شخصیتی کودکان داشته باشند و به صورتی هدفمند و درست کودکان را هدایت کنند. در اینجاست که اهمیت و ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان مشخص می‌شود.
مهارت‌های زندگی؛ یعنی ایجاد روابط بین فردی مناسب و مؤثر، انجام مسؤولیت‌های اجتماعی، تصمیم‌گیری صحیح، حل تعارض‌ها و کشمکش‌های بدون توسل به اعمالی که به خود یا دیگران آسیب می‌زنند. امروز در جشنی که به همت مهد کودک شاپرک و همکاری کانون فکری پرورشی امام خمینی برگزارگردید از اشعار که کودکان می خواندند و سوالاتی که از نونهالان پرسیده شد نشان از توجه ویژه مربیان در امر آموزش و تعلیم و تربیت داشت .
لذا شهرداری نیزآمادگی لازم را دارد که در این خصوص به صورت دوره ای کارشناسان خود را در زمینه های آموزش و نگهداری فضای سبز و خدمات شهری ،آتش نشانی ، روابط عمومی و فرهنگ شهروندی را در خدمت مهدهای کودک ،مدارس و سازمانهای آموزشی قرار خواهد داد تا نکات آموزشی را در اختیار آنها قرار دهد.
در پایان اینجانب فرارسیدن ۱۶ مهرماه روز جهانی کودک را به مسؤول محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فریدونشهر و همکاران محترمشان و همچنین مدیران و مربیان مهدهای کودک شهر فریدونشهرتبریک عرض نموده، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های اثرگذارشان در حوزه کودکان، آرزومندم تا با استعانت از الطاف بی کران الهی در راه تربیت نسلی دین مدار، با اخلاق، دارای اعتماد به نفس و خلاق، کارآفرین و مدیر و در یک کلام آینده سازان میهن اسلامی توفیق روز افزون را دارم .

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فریدونشهر …

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *